Szkolenia JIRA – na co zwrócić uwagę?

Popularność systemu Jira zatacza coraz szersze kręgi. Wielu przedsiębiorców decyduje się na zrezygnowanie z dotychczasowych rozwiązań i zastąpienie ich właśnie wyżej wspomnianym. To z kolei wiąże się z koniecznością wdrożenia się w Jirę i tym samym znalezienia odpowiedniego szkolenia. Na co więc zwrócić uwagę, zanim skorzystamy z usług konkretnej firmy szkoleniowej?

Czego można nauczyć się ze szkoleń JIRA?

Szkolenia JIRA – podobnie jak sam system – stają się coraz to powszechniejsze. Różnią się pod względem formy, zakresu przekazywanych informacji, doświadczenia prowadzących itd. Bez względu jednak na to, z jakim szkoleniem mamy do czynienia, każde z nich – jeśli jest na poziomie podstawowym – powinno:
– nauczyć nas obsługi systemu;
– przedstawić najważniejsze założenia systemu;
– zapoznać nas z użytkowaniem aplikacji Jira.

Ponadto szkolenia Jira powinny przedstawiać nam informacje, które podniosą jakość pracy naszego zespołu, powinny poruszyć kwestie zarządzania wiedzą, życia produktów i ogólnie – powinny nie tylko przeprowadzić nas przez (intuicyjny, bo intuicyjny, ale jednak wymagający wdrożenia) świat nowego systemu, ale także poszerzyć horyzonty naszych pracowników.

Szkolenia, na które warto postawić?

Bardzo ważna jest też forma. Nasz zespół nie przekona się do nowego systemu, jeżeli zostanie mu on przedstawiony w sposób nudny, oderwany od życia. Zanim zdecydujemy się więc na konkretną ofertę, przyjrzyjmy się temu, w jaki sposób dane szkolenie jest prowadzane. Czy opiera się na przykładach z życia, czy jest może jednym, wielkim teoretyzowaniem? Czy szkoleniowcy potrafią dostosować swój wykład do sytuacji w konkretnej firmie, czy może korzystają z gotowych szablonów?

Są też szkolenia JIRA, które – bez względu na wystawioną ofertę – mogą zostać zmienione w zależności od nawet najbardziej wyjątkowych preferencji klienta. Warto zwrócić na takowe uwagę wówczas, gdy rzeczywiście owe indywidualne preferencje posiadamy. Po co bowiem korzystać z gotowych szablonów, skoro można skorzystać z oferty specjalnie dla nas? Doświadczenie uczy zresztą, że takie będą zawsze najlepsze.