System call center – jak zwiększyć wskaźnik FCR?

system call center

System call center to bardzo przydatne narzędzie. Dzięki niemu można bez większych problemów zwiększyć wskaźnik FCR (First Call Resolution), czyli spraw załatwianych już podczas jednego kontaktu. To bardzo duże udogodnienie. Dowiedz się, w czym taki system może pomóc.

Szybkie załatwienie sprawy

Klienci nie lubią zbyt długiego oczekiwania na linii. Nie chcą być też obsługiwani przez osoby, które nie są w stanie szybko załatwić ich problemu. To może powodować wiele trudności. Stąd też tak istotne jest to, by jak najszybciej załatwić daną sprawę. Nowoczesny system call center bardzo w tym pomaga. Ma wiele cennych funkcji, które znacznie usprawniają kontakt, jak np. kolejkowanie połączeń. W dużym skrócie mechanizm polega na tym, że połączenie jest kierowane do kompetentnych działów lub osób, dzięki czemu klient może szybko załatwić swój problem. Ma to ogromne znaczenie. Przede wszystkim, przekłada się na to, że dzwoniący praktycznie od razu uzyskuje odpowiedź na zadane pytanie. Tym samym dany problem jest załatwiany już podczas jednego telefonu, a wskaźnik FCR znacząco się zwiększa. Ma to bardzo duże znaczenie.

Dopracowane skrypty rozmów

Niezwykle ważne jest to, że system call center bardzo pomaga podczas samych rozmów z klientami. Dzięki niemu wiele rzeczy można załatwić znacznie sprawniej. Dzięki dopracowanym skryptom, konsultant nie tylko ma wgląd w to co dzieje się w trakcie jego rozmowy, ale również, a może przede wszystkim, nie zapomina o ważnych formułkach, które musi przekazać klientowi. To bardzo ważne. Dzięki temu klient jest dokładnie o wszystkim informowany, a do tego nie musi dzwonić, by jeszcze raz dowiedzieć się czegoś na temat kosztów. To bardzo ważne. Po pierwsze rozmówca uzyskuje jasne informacje na temat kosztów i realizacji danej usługi. Po drugie, nie musi wdzwaniać się na infolinię, by dokładnie o wszystko dopytać.

Doskonały CRM

Pomocny w tym, by załatwić problemy od ręki jest również to, że system call center ma rozbudowany crm, a co za tym idzie dzięki niemu można bardzo szybko udzielić odpowiedzi na zadane zapytanie. To bardzo ważne. W ten sposób można wiele zdziałać. Do CRM-u, czyli bazy kontaktów mają dostęp wszyscy pracownicy. To powoduje, że w przypadku, np. zgłoszenia reklamacji, konsultant może łatwo wszystko zweryfikować, szybko zapoznać się z historią klienta, zostawionymi notatkami. Tym samym jest w stanie znacznie szybciej załatwić daną sprawę, a tym samym klient nie musi dzwonić po kilka razy, by wszystko wyjaśniać. Wszelkie niezbędne do pracy rzeczy zawiera system call center, który znacznie usprawnia pracę.