Dowiedz się, jak crm web based software pomaga w obsłudze klienta

crm web based software
crm web based software, Focus Telecom, telekomunikacja, it,

Żeby działy contact center działały sprawnie, muszą dysponować wspólną bazą rekordów klientów. To zapewnia szybki dostęp do danych i tworzenie dopasowanych ofert. Takie możliwości daje m.in. oprogramowanie typu crm web based software.

Do czego służy Focus mini CRM?

Mini CRM to nic innego jak centralna baza klientów, do której mają dostęp pracownicy działów contact center. Dzięki niej możliwy jest szybki wgląd w poszczególne rekordy, sprawdzenie historii transakcji i zapoznanie się z notatkami innych konsultantów, którzy już wcześniej kontaktowali się z danym klientem. W ten sposób bardzo łatwo można tworzyć spersonalizowane oferty. Agent ma bowiem dostęp do istotnych preferencji klienta, co znacznie ułatwia sprzedaż i obsługę. Co istotne, oprogramowanie typu crm web based software umożliwia gromadzenie wiedzy o kliencie z każdej kampanii wychodzącej i przychodzącej. Ułatwia to optymalne dostosowanie produktu do potrzeb kontrahenta.

Jeden moduł – wiele możliwości

Focus mini CRM to przede wszystkim funkcjonalność i intuicyjna obsługa. W prosty sposób można przejrzeć listę wszystkich rekordów wgranych do systemu, zapoznać się z listą połączeń wykonanych na rekordzie w różnych kampaniach. Bez trudu można również wyszukiwać kontakty, a także je edytować lub usuwać. Podczas importu rekordów oprogramowanie crm web based software wykrywa duplikaty. To pozwala utrzymać porządek w bazie danych i znacznie ułatwia pracę. Focus mini CRM umożliwia również sprawdzenie, jak przebiegały kontakty i czy były skuteczne. Dzięki temu osoba odpowiedzialna za sprzedaż będzie mogła wyciągnąć konstruktywne wnioski w trakcie planowania kampanii marketingowej.

Wszechkanałowość (omni-channel) wymaga odpowiednich narzędzi

W dzisiejszych czasach nie można ograniczać się jedynie do telefonu. Wprawdzie to wciąż popularna forma kontaktu, ale klienci coraz chętniej sięgają również po inne kanały komunikacji, jak np. formularz, email, czat, wideoczat, forum. Prężnie działający dział contact center powinien być przygotowany na różne możliwości. Nie zawsze konsultant obsługujący czat pracuje też na infolinii, a klienci często płynnie przechodzą z jednego kanału do drugiego. W takiej sytuacji bardzo przydaje się zintegrowany z aplikacją contact center moduł crm. Konsultanci zapisują w nim wszystkie informacje, które następnie są wykorzystywane w rozmowie z klientami. Dzięki temu każdy agent, niezależnie czy wcześniej miał styczność z daną osobą, będzie miał wgląd w historię transakcji i łatwiej mu będzie dopasować ofertę.